Dlaczego warto pojechać na surfcamp?

Mateusz G
Mateusz G
15 lutego 2024
Dlaczego warto pojechać na surfcamp?

Leć z nami na SurfCamp!

Niezależnie czy chcesz dopiero zacząć czy jesteś już pro surferem - gwarantujemy Ci wyjazd Twojego życia :)

Zobacz nasze wyjazdy

Surfcamp to nie tylko sposób na aktywne spędzenie wakacji, ale także holistyczne podejście do poznawania świata surfingowego.

Czym jest Surfcamp?

Jest to zorganizowany wyjazd, podczas którego surfing jest główną atrakcją. Podczas pobytu na surfcampie uczestnicy nie tylko zdobywają nowe umiejętności, ale także wiedzę, która pozwoli im samodzielnie planować przyszłe surfingowe wyjazdy. Typowy surfcamp trwa zazwyczaj tydzień, co jest idealnym okresem, aby zobaczyć, czy surfing jest aktywnością odpowiednią dla danej osoby. Jednak surfcamp to nie tylko nauka surfingu – to także bogata oferta różnorodnych aktywności. Zróżnicowane zajęcia sprawiają, że tydzień spędzony na surfcampie to nieustająca przygoda i aktywny wypoczynek. Taki wyjazd to także doskonała okazja do nawiązania nowych znajomości. Podczas wspólnego tygodnia wypoczynku poznasz ludzi o podobnych zainteresowaniach, co sprawia, że podróżujący samotnie również czują się tu jak w domu. Każda złapana fala smakuje lepiej w towarzystwie. Pozytywna energia od innych uczestników tylko motywuje do dalszych prób i doskonalenia swoich umiejętności. 

Surfcamp Maroko grupa surferów

Na jakie aktywności mogę liczyć podczas Surfcampu?

Surfing to nie tylko zajęcia prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów na wodzie. To również skomplikowana aktywność fizyczna, która wymaga zarówno praktyki na desce, jak i teoretycznej wiedzy dotyczącej technik i warunków na wodzie. Surfcamp to idealne miejsce, gdzie można połączyć zajęcia praktyczne z teoretycznymi wykładami oraz analizą wideo, co pozwala skutecznie poprawiać technikę i unikać frustracji. Dodatkowo, Surfskate, czyli specjalna deskorolka imitująca ruchy surfingowe, pomaga doskonalić umiejętności poza wodą. Surfing to nie tylko sport, to także styl życia i kultura, która rozwija się wokół popularnych miejsc surferskich. Surfcamp to również okazja do regeneracji i poznania lokalnej kultury podczas wycieczek organizowanych w trakcie obozu.

Jak wyglądają zajęcia na wodzie?

Lekcje surfingu mogą się różnić w zależności od instruktora, poziomu doświadczenia ucznia i warunków na oceanie. Bezpieczeństwo jest kluczowe, dlatego na początku nauki uczysz się podstaw: jak korzystać z deski, używać leash’a, unikać kolizji z innymi surferami i zachowywać się odpowiednio na fali. Zajęcia odbywają się w niewielkich grupach, najpierw blisko brzegu, aby każdy poczuł się komfortowo i bezpiecznie. W miarę postępów przenosicie się na głębszą wodę, gdzie fale są większe. Coraz więcej czasu spędzasz na desce i pływasz, a mniej stoisz obok deski na dnie oceanu. Każdy dostosowuje tempo i wielkość fal do swoich umiejętności – przede wszystkim ważna jest dobra zabawa :). Oprócz zajęć z instruktorem, ważne jest także samodzielne łapanie fal. Free surf, czyli indywidualne sesje pod okiem kadry, to świetny czas na doskonalenie techniki i umiejętności.

Kobieta płynąca na desce surfingowej

Na czym polega teoria surfingowa oraz wideoanaliza?

Teoria i wideo analiza odgrywają kluczową rolę w procesie nauki surfingu, przyczyniając się do lepszego zrozumienia techniki, oraz dynamiki oceanu. Rozróżnianie kształtów, rozmiarów, odstępu fal jest kluczową umiejętnością, która bardzo przyspiesza progres. W dynamicznym środowisku wodnym bardzo często trzeba podejmować decyzje, z początku proces łapania fali może wydawać się trudny i chaotyczny. Oprócz teorii i praktyki w całym procesie pomaga też wideoanaliza. Nagrania pomagają analizować technikę surfowania co pozwala na indywidualną ocenę postawy ciała, równowagi, i wykonywanych ruchów. Zobaczenie własnych błędów na filmie to najlepsza nauka.

Co to jest surfskate?

Surfskate łączy elementy jazdy na deskorolce oraz pływania na surfingu. Specjalistyczna deska imitująca ruchy surfingowej deski, wygląda na pierwszy rzut oka jak czarna magia. Jednak jeżdżenie na takiej desce nie jest trudne, a progres na lądzie poprawia balans oraz czucie deski na fali. Deska surfskate dzięki specjalnym dynamicznym osiom, umożliwia płynne i faliste ruchy, podobne do tych wykonywanych na fali. Na desce surfskate, elementy ćwiczone na wodzie można rozłożyć na pojedyncze ruchy. Sam proces jest bardziej powtarzalny, a wcześniejszy trening na lądzie, połączony z wizualizacją ruchów – na wodzie zdecydowanie przyśpieszy Wasz surfingowy progres. Jeśli macie deskę i chcielibyście spróbować surfskate to polecamy filmiki instruktarzowe na youtube np takie jak ten

Surfskate na surfcampie

Dlaczego surfing i yoga to świetne połączenie?

Yoga powszechnie wykorzystywana jest przez surferów jako uzupełnienie treningu, aby poprawić swoją sprawność, zrównoważyć ciało i umysł oraz zmniejszyć ryzyko kontuzji. Przy okazji ćwiczeń yogowych dużą uwagę zwraca się na mobilność kręgosłupa, bioder czy ogólną równowagę i poczucie ciała w przestrzeni. W zależności od pory dnia w której jest wykonywana, Yoga może pełnić różne funkcje. Podczas porannych praktyk  można znacząco poprawić siłę i równowagę , co przełoży się na lepszą skuteczność w łapaniu na fal. Wieczorna praktyka pomoże odprężyć i zregenerować ciało, dzięki temu następnego dnia nie zabraknie Wam sił do doświadczania kolejnych wyzwań na wodzie i poza nią!  

Jaki Surfcamp warto wybrać?

Surfcamp z Makai to przede wszystkim sprawdzony organizator wyjazdów surfingowych. Jesteśmy zarejestrowanym biurem podróży, co bezpośrednio przekłada się na jakość i bezpieczeństwo, przy okazji transportu czy szkolenia na wodzie. Odprowadzamy specjalne składki, które zabezpieczają Cię na wypadek zaistnienia nieuniknionych i nadzwyczajnych okoliczności powstałych w miejscu realizacji wyjazdu. Nawet w przypadku niewypłacalności otrzymasz zwrot wpłat za niezrealizowane lub przerwane wyjazdy. Nie musisz przejmować się ubezpieczeniem, czy jakością usług na miejscu – zrobiliśmy to już za Ciebie. Współpracujemy z najlepszymi sprawdzonymi partnerami, co pomaga nam stale rozwijać naszą ofertę i tworząc najliczniejszą grupę zadowolonych surferów w Polsce. Za nami dziesiątki wyjazdów zagranicznych i setki zadowolonych klientów. Pływaliśmy w wielu krajach a o jednym z nich – Maroko napisaliśmy nawet artykuł. Makai to ludzie stawiamy na dobrą atmosferę, i dużo zorganizowanego wspólnego czasu razem. Zapraszamy na na wspólną przygodę z Makai!